VATANDAŞA HİZMET İÇİN VARIZ.

Yiğit Alp Aksüt kimdir?

 

Ankara'da doğdu. Kıdemli şehir plancısı, SPK Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Uzmanı ve imar mevzuatı uzmanıdır. 2011 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünden mezun oldu.

*

1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planları, 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planları, Mevzii İmar Planları, İlave ve Revizyon İmar Planları, Koruma Amaçlı İmar Planları, Özel Amaçlı Planlar, Askeri Alan İmar Planları, İmar Planı Değişiklikleri (Plan Tadilatı), Marina İmar Planı, Dalgakıran İmar Planı, Bioenerji İmar Planları, Güneş Enerjisi İmar Planları, Rüzgar Enerjisi İmar Planları, Riskli Alan İlan Edilen Bölgelerde İmar Planları, Arsa Yatırımı, Konut Yatırımı, Kentsel Dönüşümde Proje Geliştirme ve Uzlaşma, Gayrimenkul Değerleme, Taşınmaz Portföy Yönetimi gibi süreçlerde uzmanlık kazanmıştır.

*

Şu anda Türkiye'nin en büyük İmar Planlama ve Kentsel Dönüşüm Ofisi olan Ankara İmar'da Proje Koordinatörlüğü görevini yürütmektedir.

 

Neden "İmar Danışma Merkezi" sitesini kurdum?

 

İmar, şehir plancısının işidir. Ham bir araziden imarlı bir arsa üretimi sürecini şehir plancısı uygular. Yani imarlı arsayı şehir plancısı üretir, şehrin gelişim yönlerini tayin eder. 2018 verilerine göre Ankara'da 118, İstanbul'da 99, İzmir'de ise 47 şehir planlama bürosu bulunmakta. Öte yandan herkes imar, arsa ve kentsel dönüşüm uzmanı. Ankara'da kayıtlı 13.000, İstanbul'da ise kayıtlı 100.000'den fazla emlak ofisi var. Bir bu kadar da şirket kaydı olmayan komisyoncular mevcut. Şehirlerin gelişme alanları ve imar ile ilgili uzman olmayan kişiler tarafından her yerde bir şeyler yazılıp çiziliyor, söylentiler yayılmakta.

*

Rekabetin bu kadar yoğun olduğu arazi sektöründe; bir takım kötü niyetli kişiler tarafından yapılan  spekülasyonlar, eksik yahut yanlış bilgiler, güncelliğini yitirmiş bilgiler, hayal tacirliği gibi manipülasyonlardan dolayı doğru bilgiye erişim imkanı imkansız hale geldi.

*

Bu blogda yıllardır edindiğim tecrübeleri, bilgileri, mevzuata dayalı yapılan uygulamaları sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Böylece bir işlem yapmadan önce kafanızda soru işareti olursa blog yazıları sayesinde şüphelerinizin giderileceğini umuyorum.

 

Sizin İçin Ne Yapabilirim?

Merak ettiğiniz konu hakkında henüz yazılmış bir konu yok mu? İmar planlama süreçleri, plan tadilatı fiyatları, arsa yatırımı, arsa fiyatları, kentsel dönüşüm, kat karşılığı arsa, konut yatırımı veya herhangi bir konuda sorunuz mu var?

 

*

BURADAN sorunuzu benimle paylaşırsanız 24 saat içerisinde sorunuzu cevaplayacağım.

*

Görüşmek Üzere!

Anahtar Kelimeler: Ankara Şehir Plancısı, Ankara Şehir Planlama, Ankara Şehir Plancıları, Ankara Şehir Planlama Firmaları, Ankara Şehir Planlama Şirketleri, Ankara Şehir Planlama Ofisleri, Ankaradaki en iyi şehir plancıları, Ankara imar planlama firmaları, ankara plan tadilatı, şehir plancısı ankara, ankara şehir plancıları listesi, 

© 2018 Tüm hakları saklıdır. Tüm içerikler yigitalpaksut.com özgün içeriğidir.

  • Facebook Black Round
  • Google+ - Black Circle
  • Twitter Black Round